Nejúžasnější bytostí je vznešený Elf

Vytvořil Amairgil
 
Přítel jistý ve věci nejisté se zjistí. A je li tím přítelem Elf, zjištěním je úžas. Mám za přítele Elfku a mohu potvrdit, stojí to za to. Elf je léčivý průvodce člověka životem. Elf nezradí, je li přátelství zpečetěno řádně a je li provázeno elfím slibem, trvá na věky. Elf míří přesně, tedy je dobrým rádcem v problému, neboť umí zamířit a strefit se do černého. Takový kamarád je světlo. Jen jeho přítomnost, jen to, že na vás myslí, má hojivou moc.
S Elfkou vám neujede vlak, umí vytvořit časovou smyčku. Je-li Elf vaším průvodcem, ledva se zbavíte závislostí. Všechno vaše bere se sebou s vámi, on nikdy nedovolí, abyste jakékoli zavazadlo nesli sami. Vedle elfa nezlenivíte. Je tak pracovitý, že vám je kolikrát stydno se byť jen zastavit. Elfové mají veliký talent. Povznesou vás. Jen je potřeba pracovat. Lempláctví nesnesou.
 
Elfovi nesmíte lhát. Dokáže si vše potřebné přečíst ve vaší hlavě sám, aniž by se vás ptal. Za nedlouho se tedy přátelíte s někým, kdo zná vaší odpověď dřív, než jí vyslovíte. Ať už je to datum narození a nebo údaj, kde jste byli včera tak dlouho do noci. Elf miluje vyprávění. Kdo chceš být milován elfkou, zpívej… Milujte přírodu. Elf nesnese týrání čehokoli živého, včetně vás samotných, byť by jste se týrali sami. Naučte se jíst rostlinnou stravu. Potom si budete připadat jako v ráji chutí. Naučte se cestovat, Elf se rád hýbe. Naučte se tolerovat. Elf miluje svobodu. Naučte se být trpělivý. Elf nerad spěchá.
 
Elfové vidí do věcí a jsou dobrotiví. Potkáte li Elfa v našem světě, poznáte ho podle toho, že mu okolí příliš nerozumí. On sám si zde připadá jako ve světě, který ho dovede hodně potrápit. Elf myslí jinak než my. Ví, že svět se skládá z procesů, které je možno průběžně dotvářet. Nic není pro elfa definitivní podoba, vše neustále proměňuje, většinou k lepšímu. Dojde-li přesto k nějaké katastrofě, většinou je způsobena necitlivým zásahem někoho z okolí.
 
S elfem se nebudete nikdy nudit. I pouhý nákup je s ním dobrodružství, protože vidí věci jinak. Koho provází životem víla, ten žije nezapomenutelný život. Potkáte-li vílu, přijměte ji do svého srdce. A nezapomeňte Bohu poděkovat.
Přeji vám všem šťastné setkání s vílami.
.

 

Sitemap